Mike SKOWRON „L3 Skrawek”

„L3 Skrawek” to tytuł pierwszego singla, który 16 maja wypuściła w świat nowa grupa Mike SKOWRON. Utwór zapowiada skrawek czegoś większego - nadchodzące, zaplanowane na czerwiec wydawnictwo – Epkę pt. „Skrawki”.

Ponieważ Mike SKOWRON skupiają się właśnie na tworzeniu, muzyce i tekście, między którymi stawiają znak równości, nie
chcą ujawniać kim są. Twierdzą, że na chwilę obecną zbytnio by ich to rozpraszało. Dzięki temu mogą tworzyć bez
obciążenia i oczekiwań. Autentycznie. Nowocześnie. Eklektycznie. Syntetycznie. Organicznie. Po swojemu. Zaskakująco. Tak,
żeby nie było wrażenia, że gdzieś już to słyszałeś.

Mike SKOWRON.
Akustyczne brzmienia gitar z elementami elektroniki i starych analogowych syntezatorów. Proste i nastrojowe, ale oryginalne i alternatywne kompozycje z nutą melancholii w warstwie lirycznej.
Szczere, emocjonalne teksty wyciągające na światło dzienne to, o czym myślimy w skrytości, tylko przy świetle księżyca. Słowiańska kobiecość w melodiach. Mocny, ale pełen nostalgii wokal z całą masą przydźwięków, powietrza i lekkiej chrypki. Szorstkie, surowe, miejscami charczące instrumentarium. Bogate w elementy aranże, a jednocześnie minimalizm i przejrzystość kompozycji. Ciemno brzmiąca, melodyjna sekcja dęta. Ciekawe harmonie wsparte chórami zespołowymi. Twórcy projektu muzycznego eksperymentują artystycznie, równocześnie stawiając na przestrzeń i atmosferę całości.

Wilk i schowana w nim kobieta symbolizują skrajną dwoistość natury ludzkiej. Moc i delikatność. Pragnienie kogoś obok i
samotność. Mężczyznę i kobietę. To symbol pełnych kontrastów sił rządzących naszymi emocjami: tęsknotą, miłością. To duchowość, magia, życie, kosmos i jednocześnie zwykła ludzka organiczność, cielesność, śmierć, korzenność…

Nagrań dokonano 2015/2016 na strychu tajemniczego pałacyku pod Nakłem (Kamil Pater), w domu za parawanem, w garażu u kolegi, w salce prób i w pokoju hotelowym. Bez pośpiechu. Sekcję dętą nagrał Artur Stodolny. Zespół zachował i wykorzystał w piosence tracki nagrane w czasie prób i pisania piosenek. Wszystko to w celu zachowania autentyczności, szczerości przekazu i klimatu pierwszych emocji towarzyszących tworzeniu. Uchwycenia pewnej pierwszej surowości brzmienia, którego magia bywa niepowtarzalna.

Inspiracje.
Gdybyśmy bardzo chcieli i musieli ich muzykę do kogoś porównać to może byłby to islandzki Asgeir, kanadyjska Feist czy
minimalistyczna Cat Power. Usłyszelibyśmy dalekie echa takich artystów Indie folk jak Ben Howard, awangardo-folkowego
Sufjana Stevensa i St. Vincent, norweskiego songwritera Thomasa Dybdahla czy art popowego brytyjskiego Daughter. Ale to
wszystko tylko echa.

Muzyka, teksty, wykonanie: Mike SKOWRON (Zespół nie chce ujawniać nazwisk - szczegóły tylko w celach ZAiKS);
Zaprzyjaźniona sekcja dęta: Rafał Dubicki (trp), Michał Polcyn (puzon), Kamil Karaszewski (waltornia);
Miks: Jacek Antosik; Master: Robert Szydło;
Projekt okładki i ilustracje: Martyna Kardach Woodland Factory;
Logo: K.L.;

Komentarze
 
Polityka Prywatności