Premiery i wydarzenia muzyczne

Wybierz
Myślisz blues – mówisz Chicago. Kontynuatorem wspaniałych bluesowych tradycji „Wietrznego Miasta” jest Toronzo Cannon – gitarzysta, wokalista i kompozytor. W lutym tego roku ukazał się jego czwarty album „The Chicago Way”, debiut w barwach słynnej wytwórni Alligator Records. Płyta – zasłużenie - zbiera bardzo dobre recenzje, a jak utwory z niej brzmią na żywo będziemy mogli przekonać się 1 października w katowickim „Spodku”. Toronzo Cannon będzie jedną z gwiazd 36. Rawa Blues Festival.
Już w najbliższą niedzielę 10 maja gościem audycji 'Sunday at Devil Dirt' będzie zespół THE BLACK TAPES.
Ptaky w Radiu Roxy FM wylądowały 08.11.2008. Przez cały weekend graliśmy dla Was. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu w całości, gdzie bedziecie mogli posłuchać tracków z nowej płyty Szkoła Latania oraz materiału z debiutanckiej płyty zespołu. O miłą atmoswerę zadbał Wozik ( krajowy ornitolog ), który będzie dzielnie przedzierał się przez gąszcz odpowiedzi Makosia.
Nie ma kapeli na ziemi, która nie marzyłaby o popularności dla siebie. To najbardziej oczywista z oczywistych oczywistości - przekonuje w rozmowie z Michałem Boroniem Sebastian Makowski, wokalista rockowej grupy PtakY. Trójmiejska formacja w połowie września wypuściła drugi album 'Szkoła latania', który ukazał się w postaci plików do ściągnięcia za darmo w serwisie Muzzo.pl.
Jak doszło do współpracy z Marylą? Zadzwonili do mnie jej współpracownicy i zaproponowali spotkanie. Zaczęła się gadka na temat, czy nie zrobiłbym płyty dla Maryli Rodowicz. Bardzo podoba mi się jak ona śpiewa i już wcześniej zastanawiałem się, jakby to było, więc od razu się zgodziłem.Od razu miałeś na nią pomysł?
Byłam na waszym forum i przeczytałam wywiad odnośnie nowej sytuacji w zespole i pracy nad nową płytą. Co szykujecie ? Krwawe rockowe mięcho czy wrażliwe piosenki? (Sebastian Makowski) Pierwsze drugiego nie musi wykluczać, niemniej , osobiście wolałbym zmieścić się w drugim określeniu . Wiesz , w zespole w którym grają Piter i Chrupek , z poważnymi narzędziami i gorącymi rękami , spokojnego plumkania będzie raczej mało.
Piotr Rubik wielkanocnej piosenki dla Polskiego Radia Wrocław jeszcze nie pisze, ale najbliższy piątek spędzi z jego słuchaczami. Najbardziej poszukiwany kompozytor w Polsce 26 stycznia będzie gościem specjalnym dolnośląskiej rozgłośni. Popularność Rubika dorównuje zespołowi Ich Troje. Wygrywa wszystkie muzyczne plebiscyty. Nawet te z Dodą. - W branży muzycznej raczej nie jest lubiany - uważa Mariusz Marks, dziennikarz Polskiego Radia Wrocław, który przygotowuje rozmowę z kompozytorem.
Z przyjemnością informujemy, że płyta Ani Dąbrowskiej „Kilka historii na ten sam temat”, która miała swoją premierę zaledwie półtora miesiąca temu, stała się już krążkiem PLATYNOWYM. Sprzedaż albumu przekroczyla 30 tysięcy egzemplarzy i wciąż znakomicie się sprzedaje.
1. „Niecierpliwy dostaje mniej” to już trzeci album w dyskografii Oceanu.

Maciek Wasio:
Tak, to faktycznie już nasz trzeci album, choć ze względu na bardzo nikłą promocję naszego pierwszego albumu, ”12”, wiele osób, jako debiut, traktuje poprzednią płytę pt. ”Depresyjne piosenki o niczym”. Tak naprawdę dopiero druga płyta pozwoliła nam zaistnieć w mediach i świadomości szerszej grupy słuchaczy.
Janek Benedek - buntownik, który nie zagrzał dłużej miejsca w żadnym polskim składzie - autor wszystkim znanych przebojów zespołu TLOVE- Warszawa i King. Założyciel legendarnej Suki (jedynego polskiego zespołu grającego przeboje Rolling Stonesow) i równie unikalnego BUM BUM. Jedyny niezależny polski wykonawca, którego tę samą piosenkę wykorzystały w reklamie dwa wielkie koncerny. Nazywany czasem "polskim Keithem Richardsem" Benedek wyrobił własny, charakterystyczny styl gry na gitarze będący mieszanka bluesa i punkowych riffów ze słowiańską nutą melancholii.
(...) Razem z Ripperem Owensem na wokalu nagraliśmy dwie płyty i sporo koncertowaliśmy. Byliśmy więc na bieżąco. Faktycznie zrobiliśmy sobie potem małą przerwę. Jeszcze jednym argumentem, jaki przemawiał za powrotem do Judas Priest było to, że udało nam się idealnie zgrać czasowo – w tamtym okresie żaden z nas nie miał specjalnych planów. Rob skończył właśnie pracę nas swoimi projektami, my byliśmy świeżo po trasie ‘Demolition’. Trudno było o lepsze zgranie się w czasie. (...)
(...) Myślisz pewnie, że będę się uskarżać, że nie mogę przejść spokojnie, bo fani na każdym kroku domagają się autografów (śmiech). To prawda, jest mnie teraz wszędzie dużo. Ale selekcjonuje tytuły, w których chcę się pojawić, nie chcę dopuścić, żeby był przesyt Brodką. Ale muszę przyznać, że gdy widzę swoją twarz na okładce to czuję, że w pewien sposób realizują się jakieś moje dziecięce marzenia, bo chyba każda dziewczyna chciała być kiedyś na okładce jakiegoś pisma. (...)
(...) Wielokrotnie, będąc w różnych miastach wybierałem się do klubów w różnych przebraniach, żeby nikt mnie nie poznał i żeby zabawa przebiegała bez zakłóceń. Tak też sprawdzałem pierwsze reakcje na muzykę, którą właśnie nagrałem – dawałem DJowi swoje kawałki i prosiłem o ich puszczenie gdzieś w trakcie setu. Nie było źle, bo ludzie przynajmniej nie opuszczali parkietu! (śmiech) Odzew z klubów jest bardzo ważny – tam nie liczą się nazwiska, liczy się brzmienie. (...)
Czym różni się Unplugged od innych koncertów? Czy w takim występie jest coś szczególnego?
- To zdecydowanie wyjątkowy występ. Przede wszystkim ze względu na jego intymny, bardzo osobisty charakter. Takie show daje możliwość zaangażowania się w każdą chwilę. Atmosfera, energia, publiczność są bardzo wyczuwalne, wręcz namacalne. Dlatego tak wspaniale robi się kameralne występy. Ja osobiście czuję się najlepiej grając w takich właśnie warunkach
To już 3. album z kolaboracjami. Wydaje się, że bardzo polubiłeś tę formułę.
- Jest wiele radości we wspólnym graniu i wzajemnym uzupełnianiu. Nowi artyści wnoszą do mojej muzyki świeżość i bardzo specyficzny rodzaj szczerości i autentyczności. Najważniejsze jest jednak owo dopełnianie się, które pozwala na osiąganie innego poziomu muzycznego zaangażowania.
Wywiad odbył się 14 maja w Warszawie, dzień po polskiej premierze albumu „Forever F A I T H L E S S – The Greatest Hits”. Zespół odwiedził Polskę z koncertem zorganizowanym przez stacje CANAL+. Show F A I T H L E S S na Warszawskich Torach Wyścigów Konnych, na Służewcu podziwiało kilka tysięcy fanów!
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni w Polsce
uniwersytet_morski_boks_przeglad_uczelni.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku - 7
miniatura
 
Polityka Prywatności