Czego słucha Lady Gaga?

Lady Gaga

Od czasu gdy jej hitowy singiel „Just Dance” podbił światowe parkiety w 2008 roku, niepodzielnie włada rynkiem muzycznym i modowym. Wyznacza trendy, inspiruje a każdy liczący się w showbiznesie artysta chce z nią współpracować. Stefani Joanne Angelina Germanotta, szerzej znana jako Lady Gaga, to persona wobec której, nikt nie jest obojętny. Jedni ją kochają, inni nienawidzą. My dowiedzieliśmy się jakiej muzyki słucha.


Lady Gaga zdecydowała się podzielić się swoimi ulubiony piosenkami z użytkownikami serwisu WiMP. Wybory i gusta muzyczne gwiazdy są równie zaskakujące, co jej występy i słynne kreacje. Dobrze także odzwierciedlają złożoną naturę ikony współczesnej muzyki, która natchnienie czerpie garściami z wielu gatunków muzycznych. Jej twórczość inspirowana motywami religijnymi, społecznymi, środowiskiem LGBT (lesbijskim, gejowskim, osób biseksualnych i treansgenderycznych) oraz młodzieńczym buntem powoduje, iż trudno znaleźć kogoś kto o niej nie słyszał. Angażuje się nie tylko muzycznie, występuje także w filmach i tworzy własne perfumy. Lady Gaga spełnia się również kampaniach społecznych, mających na celu walkę z HIV i AIDS, lobbuje na rzecz środowisk LGBT i imigranckich i prowadzi fundację charytatywną, z pomocą której pomaga młodym ludziom w odpowiednim rozwoju psychicznym, edukacji oraz zaplanowaniu przyszłych karier zawodowych. Lady Gaga to prawdziwa współczesna diva, w najpełniejszym znaczeniu tego słowa.
Lady Gaga to przede wszystkim artystka popowa z doskonałym wyczuciem tego, co może przypaść do gustu milionom słuchaczy. Udowodniła to takimi hitami jak "Poker face", "Paparazzi" czy "LoveGame". Wśród jej ulubionych kawałków znalazła się piosenka "Unusual You" autorstwa Britney Spears - innej legendy kobiecego popu, która listy przebojów podbijała przed nią. Zdaniem Gagi utwór jest "piękny i potwornie smutny zarazem" a uwielbia go za jego tajemniczość przywodzącą na myśl cyrkowe krzywe zwierciadła.
Germanotta ma także drugie, dzikie i nieposkromione oblicze - prawdziwej buntowniczki z wyboru i zarazem prowokatorki, która jest w stanie zaskakiwać i bulwersować kreacją z surowego mięsa czy biustonoszem z prawdziwymi karabinami. Tę niepokorną twarz artystki odzwierciedlają inne jej wybory muzyczne jak chociażby "piosenka, której chyba nigdy nie słuchała bez piwa w ręku", czyli "Rebel Rebel" ikonicznego Davida Bowie czy "Ace of Spades" metalowców z Motorhead. Wśród jej ulubionych piosenek znalazł się także kawałek "Epic" zespołu Faith No More, który był podkładem muzycznym do artystycznych performansów go-go z początków jej kariery na scenie.
Innym gatunkiem, który Gaga sobie bardzo ceni jest hip hop. Na skomponowanej przez nią playliście znalazły się utwory takich wykonawców jak Kanye West czy Akona, który pomógł jej rozwinąć skrzydła i doprowadził do głośnego debiutu w 2008 r. Duże wrażenie wywarła na niej także raperka ze Sri Lanki, M.I.A. Lady Gaga doceniła jej ciężką pracę i trudną ścieżkę na szczyty list przebojów, którą porównuje do tego, co sama doświadczyła. Inną pozycją obowiązkową, która zresztą rozpoczyna listę Gagi jest twórczość zespołu Scissor Sisters. Wybrała "pełen radości, przypominający jej imprezy na Brooklynie" kawałek "Take Your Mama". Ten zespół ma zresztą istotną cechę wspólną z Lady Gagą - są to wykonawcy ikoniczni dla środowisk gejowskich i lesbijskich, na rzecz których często lobbują.
Pełną listę ulubionych piosenek, w tym kawałek doprowadzający zawsze do łez legendę współczesnej muzyki pop, prawdziwą kobietę renesansu i nieposkromioną prowokatorkę zobaczcie koniecznie w serwisie muzycznym WiMP. http://wimp.pl/playlist/18ec9534-2701-498b-a9e1-cdb696af567e
Skandynawski muzyczny serwis streamingowy oferuje ponad 20 milionów utworów, zarówno zagranicznych, jak i polskich. Dostęp do podstawowej wersji serwisu, w formie aplikacji desktopowej na komputerze, kosztuje 9,99 zł miesięcznie, a w przypadku wersji premium, działającej dodatkowo także na urządzeniach mobilnych, opłata miesięczna wynosi 19,99 zł. To jednak nie jedyne możliwości korzystania z usługi, jakie oferuje WiMP. Serwis umożliwia także stały, darmowy dostęp do swoich zasobów muzycznych (dla aplikacji desktopowej) z limitowanym czasem odsłuchu utworów i powiadomieniami serwisu, np. informującymi o płatnej wersji WiMP dostępnej także na urządzeniach mobilnych, które co pewien czas przerywają odtwarzaną muzykę. Wszystkie wersje są od reklam zewnętrznych. Co więcej, zakładając darmowe konto WiMP użytkownik ma jednocześnie możliwość przez 7 dni testować serwis na urządzeniach mobilnych.
Celem WiMP jest inspirowanie Polaków do odkrywania nowej muzyki oraz zachęcanie ich do słuchania ulubionych utworów. WiMP wyróżnia się spośród innych serwisów streamingowych bogato rozbudowaną strona redakcyjna, rekomendacjami i ciekawostkami muzycznymi, przygotowanymi z myślą o polskich słuchaczach, a także playlistami na każdą okazję, komponowanymi przez doświadczoną dziennikarkę muzyczną, Katarzynę Rogalską.

Koncepcja ta już z powodzeniem działa na innych rynkach europejskich, takich jak: Szwecja, Norwegia, Dania, Niemcy, a także pod inna marką w Holandii. W sumie WiMP podbił już serca 370 tys. użytkowników, a liczba ta ciągle rośnie. W 2011 roku serwis otrzymał brytyjską nagrodę Meffy Awards dla najlepszego serwisu muzycznego. Regularnie wygrywa także testy konsumenckie we wszystkich krajach, w których jest dostępny.

WiMP posiada licencję na ponad 20 milionów utworów. Serwis zapowiada również launch w innych krajach. WiMP należy do spółki Aspiro, notowanej na sztokholmskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NASDAQ OMX).

Komentarze
Polityka Prywatności