Premiery i wydarzenia muzyczne

Wybierz

Zespół Sami singiel „Koniec lata”

Zespół SAMI to grupa przyjaciół grających wspólnie od lat. Ich debiutancki singiel "Lato 2000" w lipcu 2000 pojawił się na playlistach rozgłośni radiowych w całej Polsce. W pierwszym tygodniu znalazł się na pierwszym miejscu listy AirPlayChart, tworzonej na podstawie playlist 120 stacji radiowych w Polsce. Taka sytuacja zdarzyła się po raz drugi w historii tej listy (debiut i od razu pierwsze miejsce). Zespół posiada wiele innych znanych hitów jak np. "Znaczek" czy "Zakręć mnie".

Premierę debiutanckiego albumu SAMI, poprzedziły 2 teledyski (do piosenek Lato 2000 oraz Stokrotka to Ja - 3 miejsce na liście AirPlayChart) . W kwietniu 2001 roku zespół zakwalifikował się do Konkursu Premier na Festiwalu w Opolu. Premierowe nagranie "Żółte żaglówki" zostało bardzo dobrze przyjęte przez stacje radiowe, utrzymując się na najlepszych pozycjach list przebojów. Wyjazd do Opola okazał się podwójnym sukcesem, gdyż zespół został uhonorowany Superjedynką za Debiut Roku.

Od tej pory SAMI występowali w całej Polsce i w różnych produkcjach telewizyjnych. Byli laureatami kilku znaczących festiwali, jak chociażby Vena Festival w Łodzi. Pod krótkiej (medialnej) przerwie zespół powitał swoich fanów utworem "Znaczek". Na festiwalu Sopot Hit Festiwal 2008 organizowanym przez TVP2 i Radio Eska, piosenka zajęła 5 miejsce.

12 marca 2010 roku miała miejsce premiera nowej płyty pt. "Ławka, koło, miłość", pierwszym singlem promującym płytę był utwór "Sernik". Piosenka ta została wykorzystana w kampanii reklamowej Lotto w 2010 roku. Totalizator Sportowy wyprodukował również spot reklamowy z motywem muzycznym pochodzącym od utworu Lato 2010.

Po 5 latach przerwy, Zespół SAMI powrócił z nowym singlem pt. "Koniec Lata". Chyba nikt nie lubi końca lata? Tymczasem Zespół Sami który o Lecie co nieco wie, postanowił tę sytuację zmienić: nie lubicie końca lata? OK! Polubcie więc "Koniec lata", nowy singiel zespołu Sami! Niech przy tym radosnym utworze w świetnej atmosferze upłynie tegoroczny koniec lata, a potem jesień, zima, wiosna i…!

data ostatniej modyfikacji: 2015-08-26 12:49:36
Komentarze

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
bony_dla_maturzystow_220.gif

Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Inauguracja-roku-akademickiego-2016-2017- 01
 
Polityka Prywatności