Premiery i wydarzenia muzyczne

Wybierz

Mireille Mathieu - najwieksze przeboje i nagrania koncertowe

Mireille Mathieu świętuje pięć dekad swojej olśniewającej kariery. 130 milionów sprzedanych płyt i miliony fanów na całym świecie świadczą o popularności tej gwiazdy francuskiej piosenki. „Une vie d'amour” to trzypłytowy album zawierający największe przeboje Mireille Mathieu. Wśród wielkich hitów artystki znalazły się tu m.in. kochane w naszym kraju piosenki: Mon Credo, Mille Colombes, Paris En Colčre, Une Femme Amoureuse, Acropolis Adieu czy Santa Maria de la Mer ale również kilka niepublikowanych nagrań.

Wśród francuskojęzycznego repertuaru gwiazdy usłyszymy również piosenki zaśpiewane w innych językach: angielskim (Sometimes oraz The waltz of goodbye), włoskim (Adesso volo), niemieckim (Der zar und das madchen), rosyjskim (Le temps du muguet/ Podmoskovniye verchera) czy nawet japońskim (Sakura).

Tytułowa piosenka "Une vie d'amour" to utwór śpiewny wcześniej przez artystkę w duecie z Charlesem Aznavourem - tym razem Mireille Mathieu zaśpiewała tę piosenkę solo.

Jednocześnie z albumem "Une vie d'amour" ukazuje się dwupłytowy album zawierający zapis koncertowych występów Mireille z końca lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

Album "Live Olympia 67 / 69" to zapis koncertu artystki z 1967 roku oraz z grudnia 1969 roku (niedostępny wcześniej na płycie), które odbyły się w sali koncertowej paryskiej Olympii.

Piosenki , które znalazły się na tych płytach to wyjątkowy przekrój wokalnych możliwości Mireille. Słuchacz znajdzie tu zarówno melancholijne, jak i radosne piosenki w wykonaniu gwiazdy uznawanej za ambasadorkę francuskiej piosenki na całym świecie.


data ostatniej modyfikacji: 2015-10-12 10:36:27
Komentarze

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
boks.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Warszawie
 
Polityka Prywatności