Premiery i wydarzenia muzyczne

Wybierz

Mike SKOWRON - mini album Skrawki

Skrawki to pierwszy, autorski mini album zespołu o intrygującej nazwie Mike SKOWRON. Akustyczne brzmienia mieszają się z elementami elektroniki i starych analogowych syntezatorów. Bogate w różnorodne akcenty aranże łączą się z minimalizmem i przejrzystością kompozycji. Można tu znaleźć tropy folku, indie rocka czy dream popu. Epkę promuje singiel L2.

Mike SKOWRON to projekt stworzony przez muzyków, którzy lubią eksperymentować. Jednocześnie ważna jest dla nich prostota, wyczucie muzycznej przestrzeni i stworzenie odpowiedniego klimatu. Na płycie wykorzystano bogate instrumentarium - gitary akustyczne, dzwonki, toy piano, a także analogowe i współczesne syntezatory, gitary elektryczne, bas, a także pierwsze surowe tracki nagrane w czasie prób i pisania piosenek. Ciekawostką jest to, że nie ma bębnów. Są za to przetworzone pianina czy papier pod strunami. Brzmienie całości wzmacnia ciemna, melodyjna sekcja dęta: puzon, waltornia i trąbka.

Gdybyśmy bardzo chcieli i musieli muzykę Mike SKOWRON do kogoś porównać to może byłby to islandzki Asgeir, kanadyjska Feist czy minimalistyczna Cat Power. Usłyszelibyśmy dalekie echa takich artystów Indie folk jak Ben Howard, awangardo-folkowego Sufjana Stevensa i St. Vincent, norweskiego songwritera Thomasa Dybdahla czy art popowego brytyjskiego Daughter. Ale to wszystko tylko echa. Ponieważ jest to tylko mały fragment muzyki, która gościła w naszych uszach przez ostatni rok. Co i tak nie przekłada się na to, co słyszymy na EPce. - mówi wokalistka projektu Mike SKOWRON

Epkę promuje singiel L2 - piosenka zmienna, zaskakująca, wielowarstwowa aranżacyjnie. Do utworu powstał klimatyczny teledysk, w którym wystąpiła aktorka Katarzyna Kwiatkowska i którego autorką jest Olga Czyżykiewicz, założycielka filmowej grupy TADAM. Klip opowiada o wewnętrznym świecie kobiety. Poprzez poetyckie obrazy chcieliśmy opowiedzieć o jej emocjach, świecie, który się w niej rozpada i składa każdego dnia - mówi Olga Czyżykiewicz.

Projekt Mike SKOWRON tworzą: Dorota Kopka-Broniarz, Lesław Matecki, Adam Lemańczyk, Jarosław Kucharczyk.


data ostatniej modyfikacji: 2016-10-25 11:15:37
Komentarze

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
boks.jpg
boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura SGGW
miniatura
miniatura architektura
 
Polityka Prywatności