Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

CHÓR CZAROWNIC na Dzień Kobiet!

'’Te kobiety wręcz wbiły widownie w ziemie! Ale maja moc.’ ''Mocny głos z jajników, gardła i serca. Polecam.'' ''Chór Czarownic to ZJAWISKO... niesamowicie mocne, mistyczne i fizjologiczne... Jest sakrum i jest profanum...wyszeptane i wykrzyczane.’' ''Chór Czarownic już zmienia Polskę.'' 'Wow, Po prostu wow! Eksplozja mózgu’'

‚Chór Czarownic’ powstał w Poznaniu, w Polsce w 2016 roku.

Inspiracją do jego powstania była historia pierwszej kobiety w Polsce oskarżonej o czary i spalonej na stosie w miejscu, skąd pochodzą artystki i artyści związani z projektem.

Chór Czarownic to spektakl muzyczny. W skład wchodzi zespół wokalny składający się się z kobiet różnych zawodów, wieku i światopoglądów, a akompaniują im profesjonalni muzycy. Na scenie jest też dużo oryginalnych instrumentów skonstruowanych specjalnie dla chórzystek.

Chór Czarownic śpiewa głośno, gniewnie, punkowo, z energią ale także z refleksją, autoironią i ponadczasową mądrością. Muzycy, którzy akompaniują chórowi, grają z awangardowym i rockowym zacięciem.

Zespół Chór Czarownic wzbudza wśród widzów najwyższe emocje.
Literacko to opowieść z punktu widzenia kobiet i ich skomplikowanych relacji ze współczesnym światem. Ta historia uniwersalnie wpisuje się we współczesne społeczne lęki związane ze wzrostem napięć lokalnych i globalnych, ze zmianami społecznymi, odradzającym się nacjonalizmem i faszyzmem w Europie i na świecie. Ze sceny płyną pieśni czułe, intymne, szczere, domowe oraz gwałtowne i buntownicze.

Zespół zagrał dotychczas w Teatrze Powszechnym w Warszawie jako finał Kongresu Przyszłości Kultury w listopadzie tego roku, na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, na festiwalu Bliscy Nieznajomi w Poznaniu, w Teatrze Polskim w Poznaniu, na Festiwalu Rockowym w Jarocinie, na Festiwalu Spoiwa Kultury w Szczecinie, na Kongresie Kobiet w Poznaniu. Wielu poznaniaków świętowało z Chórem Czarownic Dzień Niepodległości w Poznaniu w listopadzie 2017.

Idea i koordynacja artystyczna projektu:
Ewa Łowżył

Słowa:
Malina Prześluga

Muzyka:
Zbyszek Łowżył, Patryk Lichota, Malwina Paszek

Dyrygentka chóru:
Joanna Sykulska

Kostiumy:
Ewa Łowżył,
Faustyna Andrzejak

Wykonawcy:

Perkusja
Mieszko Łowżył

instrumenty elektroniczne
Patryk Lichota

Harfa stalowa
Ida Łowżył

Szef muzyczny:
Zbyszek Łowżył
 
FACEBOOK:

https://www.facebook.com/Chorczarownic/


FILMY NA YT:

https://www.youtube.com/watch?v=7yaG7cvypTg

https://www.youtube.com/watch?v=e6WrqyHBAAs

https://www.youtube.com/watch?v=UCYH3O_e9DI

dodane przez AgnieszkaOlga


data ostatniej modyfikacji: 2018-02-03 14:34:39
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności