BRACIA FIGO FAGOT / Kraków

Strona www: www.klubstudio.pl

Bracia Figo Fagot / 16 marca 2018 / godz. 20:00 Klub Studio, Ul. Budryka 4 supporty: Transgresja , Mr T bilety: 45 zł - przedsprzedaż do 5.3; 55 zł - od 6.3 i w dniu koncertu. online: https://ticketclub.pl/wydarzenia/wydarzenie-muzyczne/bracia-figo-fagot-klub-studio-152/ https://www.ebilet.pl/muzyka/disco-polo/bracia-figo-fagot/ https://www.ticketmaster.pl/event/bracia-figo-fagot-bilety/5303 Bilety kolekcjonerskie do nabycia w: Klub Gwarek ul. Władysława Reymonta 17 Klub Filutek ul. Rosta

Ten zespół to fenomen. Początkowo istniał tylko w TV, ale na prośby fanów nagrał płytę i zaczął grać prawdziwe koncerty. Alternatywne dico polo grupy zaczęło przyciągać na ich występy tłumy – bilety na poprzednie koncerty w Studio rozeszły się w mgnieniu oka. Już 16 marca Bracia Figo Fagot ponownie zagrają w klubie, aby raz jeszcze porwać tłum w rytm Bożenki, Pisarza Miłości, czy Ooooo kończy się już noc. 

Zespół Bracia Figo Fagot powstał we wrześniu 2010 roku na potrzeby serialu Kaliber 200 Volt, emitowanego w jednej z telewizji muzycznych i jest realną kontynuacją serialowych postaci tworzących wysmakowane disco polo z elementami humorystycznej ironii. Tworzą go „Figo - Fabian Barłoś“, czyli Piotr Połać (wokal, teksty) oraz „Fagot - Szymon Filip Barłoś“, czyli Bartosz Walaszek (keyboard, wokal, teksty).
21 maja 2012 roku nakładem S.P. Records ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana Na Bogatości. Album zawierał utwory znane z serialu Kaliber 200 Volt w nowych aranżacjach, a także premierowe kompozycje. Płyta jeszcze tydzień przed premierą znalazła się na pierwszym miejscu przedsprzedaży EMPIK.com w rankingu TOP 50. Singlem promującym wydawnictwo był utwór Bożenka, do którego teledysk obejrzało już ponad 15 milionów użytkowników kanału Youtube.
5 października 2013 na sklepowych półkach pojawił się drugi krążek kapeli, zatytułowany Eleganckie Chłopaki, na którym gościnnie wystąpił Czesław Mozil. Album, podobnie jak jego poprzednik, przypadł do gustu publiczości, która wypełniała po brzegi każdą salę, w której grali Bracia Figo Fagot.
Trzeci studyjny album braterskiego duetu, Discochłosta, wydany został jesienią 2014 roku. Krytycy nie pozostawili na nim suchej nitki, ale opinie fanów zespołu oraz atmosfera na koncertach świadczą o tym, że Bracia Figo Fagot jeszcze długo ze sceny nie zejdą.
W 2015 roku zespół nie próżnował i wydał kilka nowych singli - Polska, Trzech króli, Lato i Morze czy Dziewczyna zawistna. Utwory te znalazły się na płycie Disco Polo, która została wydana jesienią 2016.

Transgresja
Transgresja - śląsko-dąbrowski zespół, grający szeroko pojęty alternatywny, ciężki rock/metal. Zgodnie z duchem transgresjonizmu - przekraczania granic, łamania utartych schematów - muzyka Transgresji, czerpiąca inspiracje z wielu różnorodnych źródeł, nie daje się łatwo zaszufladkować w jednym gatunku.
Zespół jest laureatem przeglądów muzycznych: '100-tka i gra muzyka' w Dąbrowie Górniczej, 'FAZA 2017' w Katowicach oraz 'Rockosz 2017' w Bielsku-Białej. Transgresja ma na swoim koncie dziesiątki koncertów, dzielili scenę z zespołami takimi jak : Srogo, Lao Che, NeuOberschlesien, Lunapar, Proletaryat czy T.Love. W 2017 zagrali podczas Juwenaliów Podbeskidzia przed Happysad, oraz podczas finałowego dnia Juwenaliów Śląskich przed Organkiem i Luxtorpedą.
We wrześniu 2017 ukazała się EPka 'Spokój znajdzie niewielu', zawierająca 6 utworów, nagrana w 'Studio dmb' w Bielsku-Białej. Jesienią 2018 ukaże się pełny album studyjny.
https://transgresja.bandcamp.com/releases

https://www.facebook.com/transgresja/

Członkowie zespołu
Paweł Gładysz 'Gładky': wokal
Mateusz Kołodziejczyk 'Komin': gitara
Marcin Bula 'Bulion': perkusja
Rajmund Borek 'Mund': bas
Tomasz Wącirz 'Wąski': klawiszesynth&sample

dodane przez mb1234


data ostatniej modyfikacji: 2018-02-28 14:59:00
Komentarze
 
Polityka Prywatności