Trzeszcząca płyta 4

2.jpgNa niemalże każdej składance jest przynajmniej jeden utwór, który zawsze pomijam odsłuchując płytę. Taki, co jakoś nie pasuje, jest mniej ciekawy, odstaje. Na szczęście nie tutaj. Tutaj wszystko skrojone jest w płytę perfekcyjną, idealną dla miłośników tych największych imion z dziedziny jazzu, swingu i bluesa.

Najwięcej miłośników Trzeszcząca Płyta znajdzie wśród wszystkich tych, którzy szukać będą zamienników dla swoich ukochanych ale jakże zniszczonych płyt winylowych. Trudno odmówić im uroku ale jednak ich czas trwania jest znacznie krótszy od współczesnych nośników muzyki. Płyty CD z ukochanymi piosenkami i WIELKIMI ARTYSTAMI.

Czwarta Trzeszcząca Płyta to w przeważającej mierze blues i swing. Nie ma co dyskutować na temat wielkości wykonawców, czy też jakości samych utworów. Sinatra, Crosby, Monroe - to właśnie ci ludzie stworzyli gatunek muzyczny i legendę, przyczynili się też bezpośrednio do wykreowania kultury i sposobu życia. Ich piosenki to przeżycie dla wielbicieli gatunku i początek przygody dla tych, którzy są być może jeszcze zbyt młodzi lub po prostu nie zdążyli jeszcze na swingowe brzmienia trafić. Ale nie ma obaw. Prędzej czy później swingujące nuty spotkają każdego.

Marta Czabała

 
Polityka Prywatności